EFOP-1.2.7-16-2017-00014

„Önálló életkezdést támogató, fejlesztő foglalkozások a Bezerédj – Kastélyterápia Alapítvány Szedresi Speciális Gyermekotthonában”

Projekt azonosítószáma: EFOP-1.2.7-16-2017-00014

Projekt címe: Önálló életkezdést támogató, fejlesztő foglalkozások a Bezerédj – Kastélyterápia Alapítvány Szedresi Speciális Gyermekotthonában

Kedvezményezett neve: Bezerédj – Kastélyterápia Alapítvány

Megítélt támogatás összege: 5 000 000 Ft

Támogatási arány: 100%

Projekt kezdete: 2018. február 1.

Projekt befejezése: 2019. február 1.

Az alkohol/drog és magatartászavaros gyermekek ellátására kialakított gyermekotthon 16 fő fiú gyermek elhelyezését tudja biztosítani. Az itt élő, állami gondoskodásban lévő gyermekek rehabilitációját, habilitációját, reszocializációját szeretnénk tovább segíteni ezzel a projekttel, melynek a fő célja a célcsoport képességeinek és készségeinek fejlesztése. A projekt keretében célunk a gondozott gyermekek mellett a közvetlen hozzátartozók megszólítása, a lehetőségekhez képest az egyes tevékenységekbe történő bevonása. Erre lehet megfelelő alkalom a tervezett 3 családi nap is.

A megvalósított programok tapasztalatai beépülnek az intézmény szakmai programjaiba.

A projekt az Európai Unió támogatásával, a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

Helyzetkép a programok megvalósításáról

Ez év februártól „Önálló életkezdést támogató, fejlesztő foglalkozások a Bezerédj-Kastélyterápia Alapítvány Szedresi Speciális Gyermekotthonában” néven megy egy pályázatunk, melynek keretében az otthon lakói fejlesztő foglalkozásokon vesznek részt.

Olyan témák kerültek elő eddig e foglalkozások keretében, mint:

• jövőkép kialakítása,
  • kooperációs valamint kommunikációs képességek fejlesztése,
  • internetes zaklatás, amihez kapcsolódik a megfélemlítés, áldozattá válás megelőzése.
  • Ahogy a mozgásterápia sem marad ki a sorból.
  • A pályázat keretében az otthon oktatási eszközparkja is fejlesztésre kerül, iroda- és tanszerek, valamint táblák beszerzésével.

A projekt november elején zárul.